Strona główna Blog Czym jest prawdziwe bogactwo?

Czym jest prawdziwe bogactwo? Ile ludzi tyle wartości

Spodobał się Tobie film? Na moim kanale "Rafał Napierała Coach" jest ich więcej. Wejdź i zobacz. Będzie mi miło, jak zasubskrybujesz kanał ;) Dziękuję.

Czym jest prawdziwe bogactwo?

Czy bogactwem jest posiadanie siedmiu zer na koncie? A może to odpowiednia bryka, dom czy jacht? A może to w końcu połączenie chęci doświadczania życia i przeżycie go na super poziomie? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ale czy każda odpowiedź będzie prawidłowa? 

Ile ludzi tyle charakterów, tyle opinii, tyle podejść do różnych tematów, tyle różnych spojrzeń na to samo. Jednemu jako główny cel życia może przyświecać wspinanie się po szczeblach korporacyjnej drabiny. Innemu budowa od początku własnego imperium. Kolejny zaś zadowoli się średnią krajową i nic więcej do szczęścia mu potrzebne nie będzie. To finansowo- biznesowe podejście do bogactwa. 

Dla innych osób bogactwo może oznaczać doświadczanie różnych przeżyć, stanów emocjonalnych, stanów świadomości. Odkrywanie nowych obszarów życia. Testowanie i uświadamianie sobie na nowo jakimi prawami rządzi się świat. Dążenie do poznania prawdy i uzyskanie samoświadomości na takim poziomie, na którym rzadko kto jest. To znów bardziej emocjonalne zrozumienie bogactwa. 

Jak to osiągnąć?


Wartość mogą oczywiście stanowić też relacje z innymi ludźmi. Poznawanie nowych osób. Przebywanie z nimi, wspólna zabawa. Prowadzenie imprezowego stylu życia. Ustatkowanie się, założenie rodziny, wspólne spędzanie świąt. Jak możecie się domyślać to bogactwo relacyjne. 

Można by tak wymieniać naprawdę długo i każdy na pewno znalazłby zdanie opisujące jego bogactwo.

Pytaniem, jakie pewnie duża część społeczeństwa sobie zadaje jest, jak to bogactwo osiągnąć?

I znów jedni będą szukać odpowiedzi 10 lat inni 20, a kolejni znajdą tę odpowiedź dopiero na łożu śmierci. Chyba warto byłoby, ale chociaż ciekawie, pokusić się o znalezienie tej odpowiedzi troszkę wcześniej.

A co jakbym powiedział Ci, że jesteś w stanie odpowiedzieć sobie na to pytanie sam i to znacznie wcześniej? Uwierzyłbyś? Ja bym nie uwierzył. Serio. Na szczęście lubię doświadczać i eksperymentować. Sprawdziłem, poszedłem na coaching. Swoją drogą jak doszło do tego coachingu to temat na inny film.

No to czym jest bogactwo?

Już na pierwszej sesji wiedziałem, że to będzie ważne w moim życiu. Odpowiedziałem sobie na ważne pytania, które ukierunkowały mnie na dalsze dwa lata. Dziś nie żałuję, a wręcz się cieszę. Dziś jestem w tym miejscu, w którym chciałem być (mówiłem o tym na sesji coachingowej). Tylko że myślałem, że będzie to za 5 lat. Zaoszczędziłem 3 lata życia, przez to, że odważyłem pójść na sesję. Większość naszego społeczeństwa nie wie, czym jest coaching, odpychając go już na starcie. Czasem warto posłuchać siebie, a nie innych.

Wartością dla człowieka może być naprawdę wszystko i nie nam oceniać, czy to jest dobre. Jeśli człowiek sam świadomie podejmuje decyzje i wybiera daną wartość, to jest to jego wybór i nikomu nic do tego.

No to, czym jest bogactwo? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. To ty powinieneś wiedzieć, czym jest dla Ciebie prawdziwe bogactwo. A jak już tak naprawdę sobie odpowiesz, to będzie prawda. Żyjmy jak tego naprawdę sami chcemy, a nie tak jak wpajają nam różne wzorce czy inni.

Masz pytania? Napisz! z chęcią odpowiem!
godziny otwarcia:
Napisz do mnie wysyłając zapytanie z formularza obok.

Wyślij wiadomość