Strona główna Blog Piękno coachingu

Piękno coachingu Dlaczego coaching jest nadzwyczajny?

Piękno coachingu

Coaching może być procesem wymagającym, a nawet chwilami trudnym i szokujący, ale zawsze jest procesem pięknym. To charakterystyczna cecha dla prawdziwego coachingu. Dlaczego tak jest, że coaching jest nadzwyczajny?

Decyduje o tym kilka spraw. Po pierwsze jest to, proces żywy. Nie można go zaplanować. Co chwile coś w nim zaskakuje. Pod drugie to proces twórczy. Każdy w nim uczestniczący odkrywa samego siebie na nowo. Nie ma opcji, aby ktoś z zewnątrz był tutaj mistrzem. Trzecim czynnikiem, który decyduje o piękności coachingu, jest to, że proces jest wewnętrzny. To, co dzieje się wewnątrz uczestników jest tak niesamowite, że aż nie do opisania. Tutaj doświadczenia łączą się z prywatnym wszechświatem.

Spodobał się Tobie film? Na moim kanale "Rafał Napierała Coach" jest ich więcej. Wejdź i zobacz. Będzie mi miło, jak zasubskrybujesz kanał ;) Dziękuję.

Prawdziwość i sprawczość

Prawdziwość to też ważny aspekt procesu. Każdy jest sam ze sobą podczas sesji i nie ma sensu kogokolwiek okłamywać. Bo jest się w tym samym. Jest to proces indywidualny, gdyż coach jest tylko po to, by zadawać odpowiednie pytania. Z pięknem procesu wiąże się też sprawczość. Każdy z osobna sam decyduje czy chce poddać się zmianie, czy też nie. Występuje indywidualne podejście do swojego życia i każdy decyduje o swym życiu sam. Szacunek dla drugiej osoby i jej suwerenności oraz wolności jest pełny. Piękny coaching powinien być coachingiem celowym oraz świadomym. Powinien mieć swój cel, który zostanie postawiony podczas procesu.

Poszerzenie świadomości

Poszerzenie świadomości jest niezmiernie istotne. Powodem problemów jest często nieświadomość idąca w parze z niewiedzą. Gdy oddziałuje się na świadomość wpływa się również na świadomość zbiorową. Gdy robi się coś dla siebie, tym samym robi się coś dla innych. Nie sposób zapomnieć o wartości, jaką daje proces. Dzięki niemu poznawać można dogłębnie wartości i to, czym się w życiu kieruje. Docierać do nowych wymiarów siebie samych. Do prawdziwej duchowości. Proces może być jeszcze rozwojowy oraz własny. Rozwija się, a jeżeli ktoś tego nie robi, to znaczy, że nie chce. Jeżeli komuś się coś zawdzięcza to tylko samemu sobie.

Prawda jest taka, że prawdziwy coaching nie robi się komuś, gdyż prawdziwy coaching robi się samemu sobie. Nie oznacza za to wcale, że coach jest niepotrzebny a wręcz przeciwnie, jest wymagany. Warto jest również pamiętać o tym, że coaching to przede wszystkim zaskakujące pytania a samego siebie jest bardzo trudno zaskoczyć. Proces jest życiowy, naturalny oraz nieunikniony. Nie potrzeba mieć swojego coacha, ale i tak swój coaching będzie się przechodzić od momentu narodzin aż po ostatni dzień życia.

Masz pytania? Napisz! z chęcią odpowiem!
godziny otwarcia:
Napisz do mnie wysyłając zapytanie z formularza obok.

Wyślij wiadomość